Sezon wakacyjny był pełen wydarzeń, które sprawiły, że nasze śródmieście objęte procesem rewitalizacji, wypełniło się życiem. Przestrzeń śródmiejska posłużyła Miastu, organizacjom pozarządowym oraz indywidualnym przedsiębiorcom jako teatrum do różnorodnych działań, dzięki którym zarówno mieszkańcy Kalisz, jak i przebywający tu turyści mogli atrakcyjnie spędzać letni czas.
W lipcu i sierpniu w śródmieściu odbywało się wiele letnich koncertów, zarówno w przestrzeni otwartej, jak i we wnętrzach. Przeprowadzono różnego rodzaju warsztaty dla dorosłych i dla dzieci, objazdy i spacery turystyczne z przewodnikami, wystawy oraz spotkania. Nie zabrakło też wydarzeń sportowych: meczów, biegów i aktywności na rzece Prośnie.
Co czwartek w Parku Miejskim odbywały się festyny dla dzieci. W każdy wtorek i czwartek dzieci mogły też wybrać się do letniego kina dla dzieci w Akceleratorze Kultury.
W każdą letnią sobotę i niedzielę można było zwiedzać nasze śródmieście z pokładu zabytkowego autobusu San H100b. O historii naszego miasta opowiadali kaliscy przewodnicy zrzeszeni w Koło Przewodników miejskich i terenowych PTTK im. A. Chodyńskiego w Kaliszu. Obywały się też piesze wycieczki z przewodnikiem.
1 lipca obchodziliśmy 44. urodziny Antykwariat Szrajer Genowefa Kalisz z ul. Śródmiejskiej. Było to duże wydarzenie w naszym śródmieściu. Podczas gdy księgarnie i antykwariaty znikają z przestrzeni miast, nasz kaliski Antykwariat wciąż trwa.
W ramach 17. FESTIWAL MUZYCZNY POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI odbyło się siedem plenerowych koncertów. Muzycy zespołów kameralnych Filharmonii Kaliskiej wraz ze swoimi gośćmi zagrali koncerty plenerowe z różnorodnym repertuarem i w różnorodnych lokalizacjach na terenie śródmieścia.
Od 10 do 23 lipca w Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4 trwały półkolonie letnie Bierzemy sprawy w swoje ręce! Teatralni aktywiści w akcji. Półkolonie dla młodzieży 12-16 PL/UKR/+. W ramach zajęć młodzież pod okiem zespołu Lato w Teatrze oraz 11 wolontariuszy i wolontariuszek z 8 krajów, miała okazję wziąć udział w warsztatach związanych z aktywizmem, zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym z wykorzystaniem do niego narzędzi artystycznych. Na finał odbył się pokaz, gdzie uczestnicy i uczestniczki półkolonii, zarówno z Polski, jak i spośród społeczności migranckich, zaprezentowały wyjątkowe występy, które ukazały ich zaangażowanie, kreatywność i chęć działania na rzecz zmiany społecznej.
Sierpień obfitował w festiwale.
Od 18 do 23 sierpnia trwała Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+ /Roztrąbiony Kalisz/. Uczestnicy festiwalu muzykowali w wielu miejscach na terenie śródmieścia.
24 sierpnia obchodziliśmy Święto Rzeki Prosny, w ramach którego można było m.in. obejrzeć paradę jednostek pływających oraz Pierwsza Kaliska Sztafeta Kajakowa z Olimpijką Martą Walczykiewicz. Zwieńczeniem święta był koncert ŚWIĘTO RZEKI PROSNY – GOLDEN HITS OF QUEEN
28 sierpnia w Parku Miejskim gościł literacki Festiwal po Drodze. Podczas całodziennego wydarzenia można było wziąć udział w warsztatach, wykładach, spotkaniach z autorami oraz lekcjach poezji.
W każdą sierpniową sobotę wieczorem na Głównym Rynku odbywało się Kino Letnie. Kinomani mogli obejrzeć uznane światowe produkcje.
Sezon letni zakończyliśmy fantastycznym festiwalem, który trwał od 29 sierpnia-1 września. 18. Multi.Art Festival to niezwykłe wydarzenie, które zawsze dostarcza wielu wrażeń. Oprócz różnorodnych kreatywnych warsztatów, spotkań z artystami, spacerów tematycznych były też koncerty. W naszym śródmieściu wystąpili: Rozbój w biały dzień, Szegetz, Skalpel + gościnnie Big Band New Collective. Gwiazdą wieczoru było trio: Łona x Konieczny x Krupa. Nie zabrakło też tradycyjnego Slamu Poetyckiego i Silent Disco.
Do dyspozycji mieszkańców Kalisza oraz turystów była też oferta stała, czyli: Ekspozycja Multimedialna w Ratuszu wraz z tarasem widokowym, Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta, Muzeum im. G.J. Osiakowskich, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Aquapark Kalisz, Park LiNovy, Przystań Kalisz, ParkRun Kalisz,

































