Wystawa połączona z promocją lokalu

Na ul. Zamkowej dobiegają końca prace modernizacyjne. Powstały nowe wygodne chodniki, pojawiły się nowe lampy i przybyło zieleni. Witryny lokali przybrudzone nieco podczas prac budowlanych też już powoli się odkurzają.

W jednym z prywatnych lokali, który szuka nowego najemcy, została zainstalowana wystawa młodych plastyków z Liceum Plastycznego w Kaliszu. Na wystawę składają się tegoroczne prace dyplomowe związane z aranżacją wnętrz. Te akurat prace, które wiszą na Zamkowej 1 dotyczą konkretnie tego lokalu, w którym są wyeksponowane i stanowią przykładowe aranżacje wnętrza, jakie mogłoby tu zaistnieć.

Głównym założeniem tego pomysłu było to, aby prace młodych plastyków, a w zasadzie głównie młodych plastyczek, mogły się stać inspiracją dla potencjalnych najemców lokalu. Aby przedsiębiorcy dostrzegli potencjał w tym wnętrzu. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Śródmieściu, ale mamy nadzieję, że współpraca z Liceum Plastycznym będzie trwała dalej.

Przy okazji takich wystaw mamy tez okazję zapoznać się z potencjałem młodych plastyków, poznać ich możliwości i zachęcić przedsiębiorców do korzystania z ich umiejętności. Taka współpraca może zaowocować zwiększeniem atrakcyjności śródmiejskich sklepów, lokali gastronomicznych czy usługowych. Wiadomym wszak jest, że bodźce wizualnie bardzo silnie oddziaływają na klienta.

Ze wszystkimi pracami można się zapoznać w witrynie przy ul. Zamkowej 1. Tam też można przeczytać co przyświecało twórczyniom aranżacji przy wyborze takiej lub innej koncepcji.

ZAPRASZAMY NA ZAMKOWĄ!