Planty miejskie – miejsce spotkań Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Szachów

W środę 19 lipca na plantach miejskich organizowane będzie wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Szachów. Oprócz rozgrywek szachowych, które będą się odbywać pod okiem z Szkoła szachowa Szach Mistrz Kalisz – Maciej Sroczyński, można będzie też zagrać w inne gry planszowe, obejrzeć pokazy służb mundurowych, wziąć udział w konkursach z nagrodami, a na najmłodszych będą czekać animacje dla dzieci

Po rewaloryzacji plant miejskich w 2021 roku obszar ten stał się miejscem, gdzie chętnie spędzają czas mieszkańcy Kalisza. Jest to też miejsce licznie odwiedzane przez turystów, którzy w grupach wycieczkowych bądź indywidualnie przemieszczają się wzdłuż zielonych i kwitnących w porze letniej plant.

Również Miasto wykorzystuje tę przestrzeń do rozmaitych wydarzeń, dzięki którym coraz większa grupa kaliszan ma okazję odwiedzać śródmieście naszego miasta. W przestrzeni plant odbywają się wydarzenia dla dzieci, spotkania przy grach planszowych, czy też targi kwiatowe.

Planty miejskie, to około 2,2 hektarowy odcinek zieleni, który powstał na początku lat 40. XX wieku w miejscu, gdzie płynął kanał Babinka. Ich powstanie wiąże się z tragicznymi wydarzeniami dla miasta. Zasypania kanału dokonali niemieccy okupanci podczas II wojny światowej. Jako wypełnienie posłużył im gruz z domów dzielnicy żydowskiej oraz tysiące książek pochodzących zarówno z polskich, jaki i żydowskich bibliotek.

Zdjęcia: KPM

Print Friendly, PDF & Email