Zdjęcie przedstawia wnętrze pomieszczenia. Przy białych stołach ustawionych w kształcie litery U siedzi kilkanaście osób. Na stole stoją dzbanki, szklanki i białe filiżanki. Po prawej stronie przy ścianie stoi regał z książkami. Na jednej z półek stoją kubki z logo Kalisza. Za regałem przy ścianie na systemie linek wiszą duże kolorowe fotografie. Na drugim planie widoczne są dwa duże wewnętrzne okna z czarnymi szprosami, sięgające do podłogi. W jednym z tych modułów znajdują się otwarte drzwi. Za oknami widoczne jest kolejne pomieszczenie z oknem i szklanymi drzwiami wyjściowymi. Na suficie znajdują się punktowe lampy i system wentylacyjny.

VII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

Wczoraj w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu odbyło się VII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji Miasta Kalisza.

Członkowie Komitetu przyjęli dwa stanowiska rekomendujące prezydentowi miasta:

  • podjęcie wszelkich możliwych działań mających na celu rozpoznanie i ratowanie wytworów sztuki użytkowej i rzemiosła artystycznego z lat 1945 – 1989 w przestrzeni miasta.
  • zwiększenie dbałości o dziedzictwo kulturowe Kalisza w zakresie przedmiejskiej zabudowy mieszkalnej i przemysłowej z przełomu XIX/XX w.

Komitet Rewitalizacji Miasta Kalisza stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z władzami miasta oraz wykonuje funkcję opiniodawczo-doradczą Prezydenta Miasta Kalisza.

Print Friendly, PDF & Email