Calisia One z pierwszą nagrodą w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019

Kompleks biznesowy Calisia One została wybrana przez internautów w dwunastej już edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019 w kategorii obiekty publiczne.

Calisia One znajduje się na obszarze rewitalizacji, a realizacja inwestycji była przedmiotem jednego z zadań opisanych w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Kalisza. Jako inwestycja prywatna doskonale wpisała się w trend i kierunek zmian na tym obszarze. Kalisz zyskał obiekt na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego faktu jest właśnie zdobyta nagroda.

W lutym tego roku należący do kompleksu hotel Hampton by Hilton Kalisz zdobył nagrodę Property Design Awards w kategorii bryła: hotel.

Calisia One to wielofunkcyjny kompleks biznesowy, który powstał na terenie dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia. W ramach inwestycji powstał butikowy biurowiec, hotel Hampton by Hilton Kalisz oraz otwarty na miasto dziedziniec z szeregiem kameralnych restauracji. Za projekt odpowiadał Piotr Chojara z pracowni MODOarchitektura.

Realizacja architektoniczna na terenie fabryki Calisia przebiegała w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i jako jedna z nielicznych w Polsce w zgodzie z międzynarodowym systemem certyfikacji BREEAM RFO. Realizacja jest dobrym przykładem rewitalizacji w Kaliszu.

Serdecznie gratulujemy firmie FB ANTCZAK !

Źródło fotografii: calisiaone.pl, sztuka-architektury.pl.