Przy Rogatce powstaje Akcelerator Kultury – miejsce kulturalnej aktywności mieszkańców

Przy ul. Nowy Świat 2a powstaje miejsce kulturalnej aktywności mieszkańców – Akcelerator Kultury. W wyremontowanych i zaadaptowanych pomieszczeniach po dawnej hali Rogatka powstanie m.in. sala audiowizualna z mobilną sceną i garderobami, ciemnia fotograficzna, część wystawiennicza oraz pomieszczenie z piecem ceramicznym, gdzie będzie można robić zajęcia warsztatowe. Z przestrzeni tych będą mogły korzystać organizacje pożytku publicznego i realizować tam swoje działania.

Zadania modernizacyjne obejmują m.in. wymianę podłoża i posadzki, izolację stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz docieplenie i impregnacja dachu. Wewnatrz pojawią się nowe ścianki działowe, a obiekt zostanie otynkowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W ramach robót budowlanych przewidziano również montaż nowej kanalizacji sanitarnej, węzła cieplnego, wentylacji mechanicznej oraz instalacji centralnego ogrzewania i  wodociągowej. Prace z zakresu branży elektrycznej obejmują wyposażenie sceny z oświetleniem i nagłośnieniem oraz instalacji CCTV, RTV, sygnalizacji włamania oraz elektrycznej.

Inwestycja realizowane jest w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to 3,14 mln zł. Prace realizuje firma  KAD Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu. Mają się zakończyć do 30 września 2020 roku.