Ogród na podwórku przy Parczewskiego

Na podwórku przy ul. Parczewskiego 5 powstał ogród i mural. W podwórkowej przestrzeni posadzono drzewka, krzewy i kwiaty. Znalazły się tam też siedziska umożliwiające skorzystania z nowo powstałej strefy, oraz domek i poidełko dla owadów. Zazieleniona i bardziej atrakcyjna przestrzeń podwórka ma służyć przede wszystkim mieszkańcom kamienicy, którzy mogą z niej korzystać na co dzień. Jednak dzięki temu, że podwórko to jest otwarte na ulicę uroki tej przestrzeni, mogą podziwiać również inni uczestnicy śródmiejskiego życia.

Projekt edukacyjno – artystyczny pt. „Street Art- Mural- miejski ogród” na podwórku przy kamienicy Parczewskiego realizowany był przez Stowarzyszeniem Edukacyjno-Artystycznym „Te Ka” w Kaliszu przy udziale Liceum Plastyczne Kalisz oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka. Zadanie polegało na zaadoptowaniu w centrum miasta Kalisza podwórka po to, by stworzyć tam ekologiczną przyjazną pszczołom przestrzeń oraz miejsce relaksu i wypoczynku.

Malowidło ścienne wykonane zostało według projektu, który wykonała uczennica III klasy Liceum Plastyczne Kalisz, Nikola Szpera. Przy wykonaniu muralu uczniów wspierał Wojciech Brewka painting.

Print Friendly, PDF & Email